Len pre informáciu - neslúži ako oficiálny dokument.

UNIS/OS/495

23 Máj 2018

Vesmírna výstava otvorená pre verejnosť vo Viedenskom medzinárodnom centre so špeciálnym hosťom Šampiónom pre vesmír Organizácie Spojených národov Scottom Kellym

 

VIEDEŇ, 23 Máj (Informačný Servis OSN) - Verejnosť je pozvaná na návštevu špeciálnej vesmírnej výstavy a stretnutia s astronautom vo Viedenskom medzinárodnom centre (VIC) v sobotu 23. júna 2018 od 9:00 do 12:30.

Výstavy sa zúčastní viac ako 40 vystavovateľov z celého sveta vrátane vesmírnych agentúr, firiem a priemyselných podnikov, a mimovládnych organizácií (MVO) a bude jedinečnou príležitosťou pre návštevníkov, aby sa dozvedeli viac o globálnych vesmírnych aktivitách. Zamestnanci Úradu OSN pre vesmírne záležitosti (UNOOSA) so sídlom vo Viedni, vrátane jeho riaditeľky Simonetty Di Pippo, budú taktiež prítomní na výstave, aby sa rozprávali s verejnosťou o práci OSN v oblasti vesmíru.

Špeciálny hosť Šampión pre vesmír Organizácie Spojených národov, bývalý astronaut NASA Scott Kelly, bude prítomný na výstave od 10:00 do 11:00.

Výstava je súčasťou podujatia UNISPACE+50, ktoré sa bude konať vo VIC od 18. do 21. júna 2018, a spája medzinárodné spoločenstvo s oslavou 50. výročia prvej konferencie OSN o prieskume a pokojnom využívaní vesmíru, ktorá sa konala vo Viedni v roku 1968. UNISPACE+50 bude tiež príležitosťou pre členské štáty OSN, aby stanovili budúce smerovanie medzinárodnej vesmírnej spolupráce.

Vstup na výstavu bude umožnený cez Gate 1 VIC na Wagramer Strasse 5. Najbližšou stanicou metra je Kaisermühlen VIC.

Upozorňujeme, že na umožnenie vstupu do VIC musia všetci návštevníci prejsť bezpečnostnou kontrolou (podobnou letiskovej) a musia predložiť platný štátom doklad vydaný totožnosti. Žiadna predregistrácia nie je potrebná.

Jazykom výstavy je angličtina.

***

 

Viac informácii je dostupných na www.unoosa.org.

* *** *

Pre viac informácií, prosím kontaktujte:

Daria Brankin
United Nations Office for Outer Space Affairs (UNOOSA)
Telefón: (+43 699) 1459 8718
Email: daria.brankin[at]un.org

Copyright ©2023 UNOOSA, All Rights Reserved